کد خبر : 19             انتشار : 1394-10-20 06:35:00          تعداد بازدید : 6039

بازداشت دختر جهانگرد اروپایی در اهواز با جرم گدایی

خبرنگار ایسنا ماجرای بازداشت دختر جهانگرد صربستانی را در اهواز روایت می کند . روایتی تکراری که نشان می دهد اجرای قانون توسط ماموران تا چه حد سلیقه ای و با خواست واقعی مردمی که بی هیچ ناراحتی و مشکل با حرکت این دختر همراهی کرده اند فاصله دارد . حتی آزاد شدن این دختر در این خبر نیز نکات ناخوش آیندی در خود دارد
جهانگرد اهواز دختر لباس سفید به گزارش سایت از بهبهان azbehbahan.ir ، خبرنگار ایسنا ماجرای بازداشت دختر جهانگرد صربستانی را در اهواز روایت می کند . روایتی تکراری که نشان می دهد اجرای قانون توسط ماموران تا چه حد سلیقه ای و با خواست واقعی مردمی که بی هیچ ناراحتی و مشکل با حرکت این دختر همراهی کرده اند فاصله دارد . حتی آزاد شدن این دختر در این خبر نیز نکات ناخوش آیندی در خود دارد

با کمال تاسف امروز شاهد صحنه ای بودم که لازم میدانم خبرنگاران آگاه استان هم از آن با خبر باشند.
ماجرا از آنجا شروع شد که ظهر امروز یکشنبه 13دیماه، از حضور دختر 21 ساله صربستانی در اهواز با خبرشدم. این دختر جوان از 7ماه پیش جهانگردی خود را آغاز کرده و ایران بیست و یکمین کشوری است که در آن حضور یافته است. او از شهرهای تهران و اصفهان دیدن کرده و امروز نوبت به اهواز رسیده بود. دوست داشت در اهواز فلافل بخورد و من تصمیم گرفتم همراهیش کنم. (صرفا به عنوان یک سوژه خبری)
او درآمد این جهانگردی را از کار خود یعنی اجرای پرفورمنس در سطح شهر و در بین مردم تامین میکند. طبق برنامه ای که از پیش داشت از من خواست او را به یکی از محلات اهواز ببرم تا کارش را شروع کند. اولین گزینه من کیانپارس بود. او با لباسی سفید و پوشیده و با گریمی سفید همچون مجسمه بی حرکت می ایستاد و مردم به او پول می دادند.
صربستان دختر جهانگرد اهواز اجرای نمایش پرفورمنس در اهواز توسط دختر سفید پوش اروپایی
او تنها به پاس همراهی مردم، به افتخار آنها حرکت خود را تغییر میداد. بعد از گذشت نیم ساعت مردم خون گرم اهواز استقبال خوبی از آن کردند تا اینکه ناگهان مردی جوان با لباس شخصی و در فرمی نامناسب با اسلحه و دستبند به سمت دختر آمد و با لحنی تند از او درخواست مجوز کرد. من نیز به عنوان خبرنگار و همراه آن دختر گفتم: لطفا در ابتدا شما مجوز خود را نشان دهید.
این مسئله منجر به ناراحتی وی شد. این ناراحتی سبب شد بدون اینکه مجوز خود را نشان دهد، در ملا عام دختر را مجرم و گدا بخواند و مردم را متفرق کند و پس از آن ما را به جرم گدایی به مقر سابق نیروی انتظامی اهواز ببرد. در آنجا کسی از ما سوالی نمیپرسید و مدام ما را مجرم و گدا میخواندند.
بعد از گذشت سه ساعت با وساطت یکی از اساتید دانشگاه ما آزاد شدیم.
دلیل آزادی ما مشخص بود. دلیلش نمره گرفتن در فصل امتحانات بود. (از قضا دکتری که برای آزادی ما وساطت کرد، استاد همان شخصی بود که بدون نشان دادن هیچ مدرک و دلیلی ما را به نیروی انتظامی برد.)
میلانا امشب با صحنه دردناکی در اهواز مواجه شد. هنر را تکدی گری خواندند. جهانگردی را گدایی گفتند. این در حالی است که مدیران پشت میز فریاد جذب و حمایت از توریسم و جهانگرد سر میدهند.
دختر صربستانی اهواز توریستپرفورمنس در اهواز
سردبیر از بهبهان : این خبر 2 نکته تاسف بار دارد . اول اینکه مامور از درخواست مدرک شناسایی ناراحت می شود و همین درخواست باعث می شود فردی را بازداشت کند . خود من چندبار دیدم ماموری از درخواست مدرک شناسایی چنان واکنش تندی نشان داد که من یاد گرفتم اگر با هر مامور نما و سارقی که خودش را مامور جا زده طرف شدم کارت شناسایی نخواهم . کلا مردم از مامور نماها کارت شناسایی نمیخوان چون اگر از مامور واقعی کارت شناسایی بخوای شانس اینکه اون مامور باهات نرم برخورد کند را از دست میدی و اون مامور به شدت از دستت عصبانی میشه و عواقب بدی برات دارد . محسن افشانی بازیگر مشهور سینما تعریف می کرد که وقتی از ماموری که مدارک شناسایی من را ضبط کرده بود رسید خواستم ، ماشینم را هم توقیف کرد که چرا طبق قانون رسید خواستم ! ایشان به جرم دور دور توقیف شده بودند و خودشان قسم میخورند که فقط یه دور زدند اونم برای اینکه برن خونه .
دوم اینکه مامور سلیقه ای و بدون هیچ دلیل قانونی خاص دختر را بازداشت می کند دلیل این حرفم اینکه مثل آب خوردن سلیقه ای با وساطتت یک آشنا دختر توریست را آزاد می کند . تکرار نزدیک به بی نهایت برخوردهای سلیقه ای در اکثر ارگان ها بخصوص نیروی انتظامی هم چیزیست که بسیاری از مردم بارها باهاش برخورد داشتند و مسئولان هم بارها بهش اعتراف کردند و علاجی براش پیدا نشده است .
نکات تاسف بار دیگر در مورد صنعت توریست هم بماند که ما فعلا آنچه اینجا بر سر خودمان میاد را اشاره کردیم .
بحران ورشکستگی به موسسه توسعه ( آرمان ایرانیان ) رسید
فیلم ترانه علیدوستی میگه زهرمار
نتیجه انتخابات اهواز دور دوم شمارش آرا
نتایج شمارش آرا بهبهان ، پیروزی کشت زر بر محمود رضا ضرغامی
مرکز فروش خودرو های پلاک اروند در بهبهان
لیست اصلاح طلبان اهواز : همایون یوسفی ، علی ساری ، جواد الباجی
نتیجه شمارش آرا اهواز و خوزستان انتخابات مجلس
نتیجه شمارش آرا بهبهان انتخابات مجلس ، ضرغامی و کشت زر دور دوم
حمله به میتینگ انتخاباتی محمودرضا ضرغامی در بهبهان با سنگ
به کی رای بدم ؟ کی رای میاره ؟ ( نظرسنجی انتخابات مجلس دهم بهبهان )
دانلود بانک اطلاعات و موبایل مشاغل و اصناف
بلیط کنسرت همایون شجریان در بهبهان 28 بهمن + گزارش تصویری
اسامی نهایی رد و تایید صلاحیت ها در بهبهان توسط شورای نگهبان
ماموران فداکار نیروی انتظامی خوزستان روی تخت بیمارستان
بعد از بهبهان تمیزترین شهر جهان کجاست